Poproś o wycenę

Aktualności

WinWay będzie się dobrze rozwijać dzięki dużemu popytowi na wysokiej klasy gniazda IC

Ponieważ 7 nm i bardziej zaawansowane węzły procesowe są coraz częściej wykorzystywane do produkcji wysokowydajnych procesorów obliczeniowych i procesorów graficznych (HPC), zapotrzebowanie na wysokiej klasy gniazda układów scalonych do aplikacji SLT (testowanie na poziomie systemu) i FT (testowanie końcowe) staje się tym większe, im silniejszy usługa, silny impet rozwoju WinWay Technology (WWT), założyciela firmy i dyrektora generalnego Marka Wanga, profesjonalnego dostawcy rozwiązań do testowania interfejsów IC.

W ostatnim wywiadzie Wang powiedział Digitimes, że WWT jest obecnie szóstym co do wielkości dostawcą gniazd testowych IC z zakładami produkcyjnymi lub serwisowymi na Tajwanie, w Chinach i Stanach Zjednoczonych, a nowy zakład w Suzhou w Chinach będzie główną bazą produkcyjną dla Socket i pionowa karta sondy.

WWT ma szeroką bazę klientów obejmującą amerykańskie IDM i wiodących producentów układów, a także klientów w Europie, Korei, Japonii, Tajwanie i Chinach, powiedział Wang, dodając, że jego firma będzie nadal współpracować z głównymi producentami układów w celu opracowania produktów interfejsów testowych. Do obsługi procesorów graficznych, procesorów, mobilnych AP, układów AI i serwerów.

Wang ujawnił, że 80% przychodów WWT pochodzi z gniazd testowych IC, z czego wysokiej jakości produkty stanowią 80% wysyłek do sklepów. Powiedział, że wraz z rosnącą heterogeniczną integracją chipsetów aplikacji 5G, zapotrzebowanie SLT znacznie wzrośnie, co będzie stymulować popyt na wysokiej klasy gniazda testowe IC i pionowe karty sondy.

Wang podkreślił, że WWT jest jednym z niewielu producentów oferujących wysoce dostosowane gniazda high-end do testowania heterogenicznie zintegrowanych układów HPC.

Wang nadal twierdzi, że producenci chipów potrzebują wysoce spersonalizowanych rozwiązań interfejsu testowego do obsługi procesów SLT zaplecza procesorów, procesorów graficznych, układów sieciowych i układów AI zbudowanych na 7 nm i powyżej węzłów, poprawiając w ten sposób zasięg testów i zapewniając brak chipów. Jakość towarów jest zgodny.

WWT opracowuje również sondy MEMS, torując drogę do dostępu do segmentu wykrywania AP AP. Według pana Wanga, firma uważa, że ​​karta sondy stanowi tylko 1% jej całkowitych przychodów, ale aktywnie rozszerzy swoją działalność, dostarczając karty sondy dla swoich klientów w fabryce w Suzhou.

Pod względem wkładu w przychody klientów amerykańscy producenci procesorów i układów GPU wnieśli 35%, a następnie 30% z Chin, 10% z Tajwanu i 5% od większości europejskich dostawców elektroniki samochodowej i czujników. Firma uważa, że ​​wysokiej klasy gniazda mają najwyższą marżę brutto na poziomie 40–45%.