Poproś o wycenę

Aktualności

Cena może spaść o kolejne 20%! W 2019 roku trzy główne fabryki DRAM zmniejszyły nakłady inwestycyjne i spowolniły tempo ekspansji

  W ciągu ostatnich czterech lat DRAM rozwijała się bardzo szybko, aw ciągu ostatnich dwóch lat średnia cena sprzedaży znacznie wzrosła i osiągnęła najwyższą pozycję najszybciej rozwijającej się listy produktów w 2018 roku. Najnowsze badanie DRAMeXchange pokazuje jednak, że po cena kontraktowa DRAM w czwartym kwartale 2018 r. została znacząco skorygowana o około 10% w stosunku do poprzedniego kwartału, a zapotrzebowanie na produkty końcowe, takie jak komputery osobiste (komputery osobiste), serwery i smartfony, było słabe w 2019 r., więc główni dostawcy DRAM zostały zmniejszone. Nakłady kapitałowe, spowalniające nowe zdolności produkcyjne, w celu spowolnienia spadku cen.


DRAMeXchange przewiduje, że całkowite nakłady kapitałowe na produkcję w przemyśle DRAM w 2019 roku wyniosą około 18 miliardów dolarów, co stanowi roczną redukcję o około 10%, najbardziej konserwatywny poziom inwestycji w ostatnich latach.

Wśród nich dwóch koreańskich producentów Samsung i SK Hynix ogłosiło po raz pierwszy, że spowolnią ich plan inwestycyjny na 2019. Łączna wartość inwestycji Samsung DRAM wynosi około 8 miliardów dolarów, głównie na potrzeby ciągłego transferu 1-nanometrowego procesu i rozwój nowych produktów. Plan filmowy jest najbardziej konserwatywny w ostatnich latach. Wzrost bitów wynosi około 20% i osiąga nowy poziom. SK Hynix w tym roku, ze względu na dodanie nowych producentów w Wuxi, jego nieco wzrosła do około 21%, nieco wyższa niż Samsung. Jednak kwota inwestycji DRAM została również zmniejszona do około 5,5 miliarda USD, głównie w celu ciągłego transferu do nowych procesów i poprawy wydajności.

Niedawno firma Micron ogłosiła również, że ograniczy swoje nakłady inwestycyjne do około 3 mld USD w 2019 r., A także skoryguje docelowy docelowy wzrost produkcji o 2019 r. Z pierwotnego 20% do 15%, aby poprawić ciągły wzrost zapasów. Obecnie Micron nie ma planów ekspansji w Taichung, Taoyuan i Hiroshima w Japonii. W 2019 r. Poziom produkcji filmowej utrzyma się na poziomie 350 000 sztuk miesięcznie, a wzrost tej kwoty będzie pochodził tylko z 1 y nano. DRAMeXchange uważa, że ​​ze względu na słabszą strukturę kosztów i dwie koreańskie fabryki, Micron ma większą odpowiedź na ciągły spadek cen. W przypadku jedynie 15% wzrostu podaży w ciągu dwóch kolejnych lat, udział rynkowy Micron był nadal kompresowany.

Wcześniej SEMI opublikowało również raport o spodziewanym spadku nakładów kapitałowych producentów układów pamięci o 19% w 2019 r., Oczekuje się, że pamięć DRAM spadnie o 23%, a pamięć flash NAND ma spaść o 13%.

Z kierunku operacji trzech głównych producentów można zaobserwować, że w 2019 r. Naprawa wydatków inwestycyjnych. Ponieważ nie ma konkurencji ze strony nowych producentów, każdy dostawca decyduje się na dostosowanie zdolności produkcyjnych, aby uniknąć konkurencji cenowej. Z osiągów zysku DRAMeXchange oczekuje, że Samsung i SK Hynix wyprodukują prawie 80% zysku brutto DRAM, a Micron przekroczy 60%. Pod względem średniej ceny jednostkowej sprzedaży, DRAMeXchange oczekuje, że średnia cena jednostkowa DRAM spadnie o 20% w 2019 roku.

Znawcy branży zauważyli, że chociaż rynki komputerów i smartfonów słabną, DRAM nadal stanowi ważny składnik produktów technologicznych. Uważa się, że wraz z pojawieniem się 5G i sztucznej inteligencji, ponowne otwarcie popytu na pamięć DRAM, a nawet NAND Flash.