Poproś o wycenę

Aktualności

Wydatki inwestycyjne TSMC mają osiągnąć w 2019 r. 12,5 mld USD

TSMC spodziewa się, że nakłady inwestycyjne w 2019 r. Przekroczą górną granicę poprzedniego przedziału od 10 do 11 miliardów USD, ponieważ odlewnia czysto-waflowa pracuje nad rozszerzeniem możliwości procesu 7-nanometrowego i opracowaniem nowych węzłów 5-nanometrowych dla nowego projektu klienta jest gotowy Źródła branżowe podały, że z powodu dużego popytu na chipy w erze 5G, nakłady inwestycyjne TSMC w tym roku mogą wynieść 12,5 miliarda dolarów.

Samsung, kolejny ważny gracz w branży odlewniczej, może być za TSMC, ale południowokoreański gigant poczynił postępy na rynku chińskim, zdobywając zamówienia od swojego producenta smartfonów Vivo z powodu zakazu handlu Huawei w USA. Ale rynek czipów 5G stał się bardzo wrażliwy, a ceny już zmagały się ze znaczną presją na obniżenie.

Wydatki inwestycyjne TSMC mogą sięgnąć 12,5 miliarda USD: Według źródeł branżowych TSMC spodziewa się, że wydatki inwestycyjne w tym roku sięgną około 12,5 miliarda USD, aby zaspokoić silny popyt na chipy w erze 5G.

Mówi się, że Samsung otrzyma 5 V AP od Vivo, zamówienia chipów pasma podstawowego: Samsung Electronics przyjął dwukierunkowe podejście do promowania sprzedaży swoich produktów, w tym chińskiego procesora aplikacji 5G (AP), chipów pasma podstawowego 5G i smartfonów średniej klasy.

Ogólnie rzecz biorąc, cena rozwiązań z chipsetem 5G może znacznie spaść w drugiej połowie 2019 roku: dostawcy chipsetów, w tym Qualcomm, MediaTek i Unisoc Technologies, są pod presją obniżenia ceny swoich rozwiązań 5G i objęcia pozycji lidera na rynku.