Poproś o wycenę

Aktualności

TPCA twierdzi, że globalna wartość rynku HDI PCB przekracza 10 miliardów dolarów

Według danych opracowanych przez Taiwan Printed Circuit Association (TPCA) globalny rynek PCB o wysokiej gęstości połączeń (HDI) ma wartość ponad 10 miliardów dolarów w 2018 r., A Tajwan stanowi około 40% całkowitej wartości.

Compeq Manufacturing, technologia statywów, technologia Unimicron i technologia Zhen Ding należą do wiodących producentów płytek HDI na Tajwanie.

TPCA wskazało, że sprzedaż w segmencie smartfonów stanowiła prawie 80% całkowitej wartości produkcji tajwańskiego przemysłu HDI PCB. TPCA powiedział, że ponieważ smartfon jest największą aplikacją docelową, przemysł HDI PCB na Tajwanie wciąż ma oligopolistyczną pozycję i tylko kilka dużych firm może wygrywać zamówienia od producentów smartfonów.

Mimo to wiele małych i średnich firm, takich jak płytki drukowane Unitech i Dynamic Electronics, zajęło pozycję w branży motoryzacyjnej HDI PCB wysokiej klasy. Zapotrzebowanie na płytki HDI do zastosowań motoryzacyjnych jest obiecujące.

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia do noszenia i urządzenia TWS to inne rynki docelowe dla tajwańskich dostawców HDI PCB na drugim poziomie i ciężko pracują, aby odblokować ogromne możliwości biznesowe związane z aplikacjami IoT. Nowe technologie 5G i AI będą również stymulować popyt na laptopy.