Poproś o wycenę

Aktualności

Koreańskie media: zakaz Huawei i rozwój chińskiego przemysłu IT sprawiają, że Samsung odczuwa kryzys

Według BusinessKorea południowokoreańska prokuratura ogłosiła, że ​​Lee, Jae Yong nie zostanie pozwany o połączenie spółki zależnej Samsung Group First Wool i produktów Samsung oraz praw spadkowych Samsunga. To dobra wiadomość dla Samsunga, ale ta koreańska firma stoi przed większymi wyzwaniami.

Koreańskie media wskazały, że rozprzestrzenienie się epidemii COVID-19 jest pierwszym wyzwaniem, przed którym stoi Samsung, ponieważ epidemia nadal będzie miała wpływ na elektronikę użytkową, smartfony i półprzewodniki.

Drugie wyzwanie wiąże się z chińsko-amerykańskim sporem handlowym. W raporcie wskazano, że Stany Zjednoczone zamierzają wdrożyć odpowiednie przepisy zabraniające dostarczania Huawei produktów półprzewodnikowych opartych na technologii amerykańskiej. Stany Zjednoczone mają największych na świecie dostawców sprzętu półprzewodnikowego, takich jak Applied Materials i Lam Research, co oznacza, że ​​Samsung Electronics nie może pozbyć się amerykańskiej presji.Ponadto rozwój Chin w globalnej branży IT jest trzecim wyzwaniem, przed którym stoi Samsung Electronics. Na rynku wyświetlaczy ciekłokrystalicznych Samsung ogłosił, że wycofa się całkowicie do końca roku, a chińscy producenci paneli BOE i TCL Huaxing przyspieszą integrację globalnych zasobów. Ponadto na rynku wyświetlaczy OLED chińskie firmy starają się dogonić Samsung Electronics i inne koreańskie fabryki.

W szczególności na rynku telewizyjnym tuż za TCL, Hisense i Xiaomi znajduje się Samsung Electronics; podczas gdy w dziedzinie smartfonów różnica w rynku między Huawei a Samsungiem stopniowo się zmniejsza, a udział w rynku Xiaomi, OPPO i vivo również znajduje się w światowej czołówce. Na rynku urządzeń komunikacyjnych 5G Huawei jest nawet lepszy niż Samsung.

Jednocześnie na rynku DRAM firma Changxin Storage planuje w tym roku rozpocząć produkcję 17-nanometrowych układów, a 128-warstwowa pamięć flash NAND firmy Yangtze planowana jest również w tym roku; Oczekuje się, że nakłady inwestycyjne SMIC w odlewni wyniosą w tym roku 4,3 miliarda dolarów, główna technologia procesowa Ziguang Zhanrui, przechodząc z technologii 14 nm do technologii 7 nm, jest również gotowy zastąpić Huawei w chińskiej mapie rozwoju przemysłu SoC. Z tej perspektywy Samsung może stawić czoła coraz silniejszej konkurencji ze strony chińskich konkurentów.

Ponadto raport wskazał również, że ryzyko sądowe otaczające Grupę Samsung jest również uważane za zagrożenie, ponieważ Lee i Jae Yong są ścigani przez wiele lat, ale Samsung nie zaproponował jeszcze nowej wizji korporacyjnej.