Poproś o wycenę

Aktualności

Prezes Etron powiedział, że elektronika biomedyczna jest obiecująca

Gdy przemysł półprzewodników wkracza w erę heterogenicznej integracji, aplikacje elektroniki biomedycznej z pewnością będą wykorzystywać powiązane technologie do rozwoju, jak twierdzi Nicky Lu, prezes Etron Technology.

Ze względu na dojrzałość heterogenicznych technologii integracyjnych, niektóre firmy badawcze oczekują, że do 2030 r. Wartość wyjściowa przemysłu półprzewodników wzrośnie do 1 bln USD. Lu powiedział, że tajwański przemysł IT powinien nawiązać ścisłą współpracę z ekspertami biomedycznymi, aby przewodzić światu.

Obecnie tajwański przemysł półprzewodników jest drugim lub trzecim co do wielkości przemysłem półprzewodników na świecie pod względem wartości wyjściowej, generując około 8 do 9 miliardów dolarów rocznie. Przemysł półprzewodników w Korei Południowej jest wart 100 miliardów dolarów, a Stany Zjednoczone 150 miliardów dolarów.

Ponieważ tajwański przemysł medyczny ma solidne podstawy i kompleksową bazę danych krajowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych, łącząc swoje zalety z przewagą konkurencyjną w branży półprzewodników, Lu uważa, że ​​Tajwan stanie się największym na świecie przemysłem elektroniki biomedycznej.

Przeprowadzono wiele eksperymentów, które łączą technologię informatyczną z aplikacjami medycznymi, np. Używanie czujnika obrazu CMOS do wyzwalania sygnałów wzrokowych w mózgu; umieszczenie elektrody na kości ślimakowej, aby pomóc głuchym odzyskać słuch; Lu mówi, wszczepiając chip pacjentowi In vivo, aby wykryć i zapobiec wystąpieniu epilepsji.

Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ tajwański przemysł medyczny ma długą historię badań i leczenia raka, Tajwan prawdopodobnie ustanowi precyzyjny przemysł onkologiczny poprzez współpracę między półprzewodnikami i sektorem opieki zdrowotnej.