Poproś o wycenę

Aktualności

Cree uruchomi fabrykę urządzeń z węglika krzemu w Nowym Jorku

Cree ogłosiło plany budowy nowego, produkowanego w branży motoryzacyjnej zakładu produkcji energii i płytek półprzewodnikowych 200 mm w Massey w stanie Nowy Jork, a rozbudowa dużej fabryki materiałów w siedzibie głównej w Durham również zostanie uzupełniona.

Według Cree nowy zakład jest częścią wcześniej ogłoszonego projektu mającego na celu zwiększenie mocy produkcyjnych węglika krzemu Wolfspeed i GaN. Będzie to większy, bardziej zautomatyzowany zakład o większej wydajności. Dzięki strategicznemu partnerstwu z gubernatorem stanu Nowy Jork, Andrew M. Cuomo oraz innymi agencjami i podmiotami stanowymi i lokalnymi, decyzja o budowie fabryki w Nowym Jorku pozwoli Cree na dalszy rozwój zdolności i zaoszczędzenie znacznych kosztów netto w przyszłości .

„Węglik krzemu jest jedną z najbardziej krytycznych technologii naszych czasów i stanowi sedno innowacji na wielu dzisiejszych najbardziej przełomowych i rewolucyjnych rynkach, w tym przejście od silników spalinowych do pojazdów elektrycznych i wprowadzenie ultraszybkich samochodów. Szybka sieć 5G, powiedział Gregg Lowe, CEO Cree. „Ten najnowocześniejszy zakład produkcji płytek, certyfikowany przez przemysł motoryzacyjny, opiera się na naszej 30-letniej komercjalizacji przełomowych technologii, które pomagają klientom dostarczać aplikacje nowej generacji. Z niecierpliwością oczekujemy North Centra innowacji w Karolinie i Nowym Jorku są powiązane w celu przyspieszenia wprowadzania węglika krzemu ”.

„Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w staraniach Cree o przejście z krzemu na węglik krzemu, partnerstwo, które będzie kluczową częścią naszych wysiłków na rzecz wzmocnienia zasobów badawczych i naukowych, które stan Nowy Jork wykorzysta do przyciągnięcia przemysłu i przemysłu.” Empire Eric J. Gutler, komisarz, prezes i dyrektor generalny ds. Rozwoju budynków państwowych. „Dolina Mohawk oferuje unikalne połączenie cennych zaawansowanych technologicznie i naukowych zasobów, co stanowi ważny krok w rozwoju naszej zaawansowanej infrastruktury produkcyjnej i inwestowaniu w naszą gospodarkę państwową.”

W ramach partnerstwa Cree zainwestuje około 1 miliarda USD w obiekt w Nowym Jorku na budowę, wyposażenie i inne powiązane koszty. Stan Nowy Jork dostarczy 500 milionów dolarów w postaci dotacji na rozwój Empire State Building, a Cree będzie kwalifikować się do dodatkowych lokalnych nagród i działań łagodzących, a także sprzętu i narzędzi z State University of New York. W rezultacie firma powiedziała, że ​​spodziewa się wcześniej ogłoszonej ekspansji mocy o 1 miliard dolarów do 2024 r., Aby osiągnąć oszczędności netto w wysokości około 280 milionów dolarów.

Ponadto zapewni 25% wzrost produkcji w porównaniu do wcześniej zaplanowanych obiektów. Do 2022 r. Nowa fabryka będzie miała 480 000 stóp kwadratowych, a około jednej czwartej z niej będzie stanowić pomieszczenie czyste, zapewniając w razie potrzeby przyszłe możliwości rozbudowy. Rozszerzenia te dodatkowo wzmocnią pozycję konkurencyjną Cree na rynku i przyspieszą przyjęcie węglika krzemu w szeregu szybko rozwijających się branż.