Poproś o wycenę

Aktualności

Producenci chipów i partnerzy korzystają z dużego popytu na sprzęt 5G CPE

Oczekuje się, że globalny popyt na 5G CPE gwałtownie wzrośnie ze 100 000 jednostek w 2019 r. Do 120 milionów jednostek w 2025 r., Co skłoni Qualcomm i Huawei HiSilicon oraz innych producentów układów do stopniowego wprowadzania odpowiednich rozwiązań w celu zapewnienia nowych rozwiązań.

Według źródeł sprzęt 5G CPE stanie się nowym przedmiotem badań i rozwoju po smartfonach 5G. Operatorzy telekomunikacyjni, producenci smartfonów, routery i producenci komputerów mogą wkrótce konkurować o wydanie różnych produktów CPE w celu promowania aplikacji 6 GHz i mmWave. Potrzeby chipsetu CPE.

Przed przejściem do aplikacji mmWave chiński Hisilicon Semiconductor skupia się teraz na opracowywaniu chipsetów poniżej 6 GHz, niezależnie od tego, czy dotyczy to stacji bazowych 5G, urządzeń mobilnych czy gadżetów CPE. Według źródeł tajwańscy partnerzy, tacy jak ekspert IC ds. Testów i certyfikacji Sporton International oraz firmy usługowe ASE, Siliconware Precision Industries i King Yuan Electronics, będą nadal zapewniać silne wsparcie, aby pomóc producentom chipów lepiej sprostać oczekiwaniom rynku. Potrzebuje sprzętu 5G CPE.

QulMm jest bardziej aktywny we wdrożeniach mmWave i właśnie uruchomił moduł antenowy QTM 527 mmWave przeznaczony do aplikacji CPE ze stałym dostępem bezprzewodowym 5G (FWA) na IFA 2019. Jako pierwszy na świecie taki moduł, QTM 527 może być używany z Snapdragonem X55 5G firmy Qualcomm modem zapewniający światłowodowe połączenie modem-antena dla domowych i korporacyjnych urządzeń mmWave CPE, niezależnie od lokalizacji.

QTM 527 można również połączyć z systemem RF, aby obsługiwać 64 podwójnie spolaryzowane elementy anteny do dwukierunkowej komunikacji poprzez formowanie wiązki, sterowanie wiązką i śledzenie wiązki, nawet jeśli użytkownik CPE znajduje się w izolowanym obszarze. Źródła branżowe podały, że pierwsza partia urządzeń CPE 5G FWA wykorzystujących QTM 527 rozpocznie się w pierwszej połowie 2020 roku.

Według źródeł sprzęt 5E FWA CPE można zainstalować na dachu lub oknie, aby bezpośrednio odbierać sygnały 5G, co eliminuje konieczność zastosowania światłowodu „ostatniej mili” wymaganego do wewnętrznych połączeń szerokopasmowych. Ogromne możliwości biznesowe 5G CPE napędzają HiSilicon i Samsung do konkurowania w rozwoju modułów antenowych 5G.

Według raportów Qualcomm podpisał umowę z ASE i SPIL na przetwarzanie modułu antenowego 5G mmWave z wykorzystaniem technologii AiP (pakiet antenowy). Odpowiednie zlecenia testów i analiz zostaną wydane Sportonowi, który uzyskał pierwszy na świecie certyfikat testu CPE 5G NR mmWave.