Poproś o wycenę

Aktualności

Komercjalizacja 5G zwiększy popyt na pamięć flash NAND w 2020 roku

Wallace Kou, prezes i dyrektor generalny tajwańskiej Silicon Motion Technology, powiedział, że popyt na rozwiązania flash NAND będzie znacznie większy niż w 2019 r. Ze względu na komercjalizację sieci i urządzeń 5G.

Powiedział, że jego firma oczekuje, że układy pamięci flash NAND utrzymają stabilne dostawy w czwartym kwartale 2019 r. Wraz ze wzrostem popytu, i jest optymistycznie nastawiony do perspektyw biznesowych na 2020 r., Ponieważ popyt na smartfony i Internet przedmiotów Oba będą silnie stymulowane przez komercjalizacja 5G.

Kou podkreślił, że dzięki szybkiej transmisji danych w sieciach 5G pojemność pamięci smartfonów 5G zdecydowanie wzrośnie. W porównaniu z konwencjonalnymi 128 GB istniejących smartfonów, pojemność ta może osiągnąć wysoki poziom 1 TB w najbliższej przyszłości.

Zwrócił również uwagę, że w roku 2021-2022, wraz z pojawieniem się stacji bazowych 5G o większej specyfikacji, oczekuje się, że wskaźnik penetracji urządzeń konsumenckich 5G na rynku chińskim nie wzrośnie. Obecnie trzej główni chińscy operatorzy telekomunikacyjni utworzyli łącznie 130 000 stacji radiowych, wykorzystujących głównie widmo poniżej 6 GHz.

Według źródeł branżowych ilość danych generowanych przez różne urządzenia końcowe korzystające z sieci 5G gwałtownie wzrosła, co znacznie przyspieszy rozwój rynku pamięci masowych dla przedsiębiorstw i centrów danych.

Statystyki ChinaFlashMarket (CFM) pokazują, że do 2019 r. Szacuje się, że do roku 2019 dostawy SSD firmy do Chin wyniosą 31,1 miliona, co stanowi 25% światowej produkcji chipów flash NAND, a średnia pojemność jednostkowa wynosi 2,3 TB. Ogólnie oczekuje się, że popyt w Chinach na układy pamięci flash NAND wykaże silny wzrost w 2020 r.